Wzmacniacz Nauczanki

Poznań, 23-24 marca 2017 r.

Program konferencji

8:00 - 9:00

Rejestracja uczestników

9:00 - 9:30

Ropoczęcie konferencji

Zagrajmy matematykę!

9:30 - 10:30

Zagrajmy matematykę!

Prowadząca: Hanna Warchałowska

Jak połączyć naukę muzyki z matematyką, a matematyki z muzyką i skomponować z tego dobry duet?

Muzyka w Waszych klasach zeszła na dalszy plan? Nie macie pomysłu jak się do niej zabrać? A może chcecie po prostu zrobić coś więcej niż nauczyć dzieci kolejnej piosenki? To świetnie! Mamy na to patent - przybliżymy Wam metodę aktywnego słuchania muzyki wg Batti Strauss. Razem nauczymy się co zrobić, aby dzieci pokochały muzykę i poczuły się jej współtwórcami.

Ale to nie wszystko! Wiecie, że dzięki muzyce możecie zgłębić tajniki matematyki? My uwielbiamy takie połączenia! Szykuje się niezwykła matematyczna przygoda, śpiewająco.

Czytajmy!

10:30 - 11:15

Czytajmy!

Prowadząca: Małgorzata Swędrowska

Jak pokazać dzieciom, że lektury mogą być fascynujące?

Statystyki co roku grzmią o spadającym poziomie czytelnictwa. Dzieci siedzą z nosami utkwionymi w ekrany smartfonów, tabletów i komputerów. Ale wiecie co? My nie boimy się statystyk, bo znamy wspaniały sposób, żeby zarazić dzieci miłością do czytania i wprowadzić je w fascynujący świat lektur, również tych szkolnych.

11:15 - 11:30

Przerwa kawowa

Eksperymentujmy!

11:30 - 12:15

Eksperymentujmy!

Prowadząca: Justyna Karpińska

Jak pokazać dzieciom, że nauka jest fajna?

Jak pokonać pokusę poznawania przyrody tylko na podstawie podręcznika? Jak pokazać dzieciom, że wszędzie dookoła nich czai się mnóstwo fascynujących zjawisk? Mamy dla Was zestaw zaskakujących eksperymentów, które uczynią z uczniów prawdziwych naukowców i zachęcą ich do dalszych poszukiwań.

Wyruszmy na wyprawę!

12:15 - 13:15

Wyruszmy na wyprawę!

Prowadzący: Łukasz Wierzbicki

Jak zarazić dzieci miłością do przygód?

Znacie to szczególne uczucie, kiedy już wiecie, że szykuje się wyprawa? Czy czujecie wtedy zapraszające głosy tych wszystkich przygód, które na Was czekają? Jeśli tak, to wiecie o czym będzie ten punkt programu. I już nie możecie się doczekać. Ale jeśli nigdy tego nie poczułyście – nie martwcie się. Zapraszamy Was na spotkanie z kimś, kto zarazi Was miłością do podróży, i pokaże jak przekazać tę miłość dalej.

13:15 - 14:15

Przerwa obiadowa

14:15 - 14:30

Wystąpienie partnera

Znajdźmy chwilkę wyciszenia!

14:30 - 15:15

Znajdźmy chwilkę wyciszenia!

Prowadząca: Joanna Steinke-Kalembka

Jak pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami?

Dzieci są pełne energii, uwielbiają biegać, głośno mówić, śmiać się i bawić. Niestety czasem ich ruchliwość bywa kłopotliwa i uniemożliwia skupienie się na nauce. Znamy to doskonale. I znamy również naszą bezsilność, kiedy po prostu nie da się zapanować nad grupą. A może jednak się da? Pokażemy Wam jak sprytnie poradzić sobie z niesforną klasą, skupić ich uwagę, pomóc w wyciszeniu i uczynić naukę skuteczniejszą i… przyjemniejszą.

Dedukujmy!

15:15- 16:00

Dedukujmy!

Prowadząca: Hanna Warchałowska

Jak obudzić w dzieciach ciekawość detektywa?

W każdym dziecku jest żyłka detektywa – od urodzenia uczy się przecież rozwiązywania zagadek i poszukiwania przyczyn zjawisk. Nie dajmy umrzeć tej naturalnej dziecięcej ciekawości! Zabawimy się w małych detektywów i podpowiemy, jak wykorzystać zasady dedukcji w nauce matematyki podążając śladami Lassego i Mai – założycieli słynnego biura detektywistycznego.

16:00- 16:30

Znajdź swój potencjał!

Wygraj grę! (Dla chętnych)

19:30- 20:30

Wygraj grę! (Dla chętnych)

Daj się porwać w wir przygody i poznaj tajniki wyjątkowej gry miejskiej. Poznaj Poznań, odkryj jego zakamarki, dowiedz się więcej o historii. Szablon gry z łatwością przeniesiesz na grunt swojej klasy, przygotowując nietypową wycieczkę. Dla zwycięzców gry przewidziane są nagrody!

Wieczór integracyjny

20:30

Wieczór integracyjny (Dla chętnych)

Poznaj niezwykłych ludzi, naucz się nowych rzeczy, nawiąż cenne znajomości i wymień się doświadczeniami. Ponadto sprawdź swoją wiedzę w wyjątkowym quizie przygotowanym specjalnie na tę okazję. A co najważniejsze - odpocznij w przytulnym pubie "Piwna stopa" i nabierz sił na kolejny konferencyjny dzień.

Napiszmy bajkę!

9:00 - 10:00

Napiszmy bajkę!

Prowadząca: Hanna Warchałowska

Opowiadanie historii jest bardzo ważne w procesie wychowywania – pozwala ukazać uniwersalne wartości, rozbudzić wyobraźnię, wzruszyć, rozśmieszyć i dać pole do rozmowy o tym co naprawdę ważne. Bajki mogą nieść za sobą także określoną dydaktyczną wartość – uczyć matematyki, przyrody, muzyki… czego tylko zapragniecie. Opowieści są jednak skuteczne, jeśli dotykają tego, co bliskie i znane. Co stoi na przeszkodzie, aby samemu stworzyć bajkę, na przykład o swoich uczniach? Nie potrafisz? Na pewno potrafisz! A my pokażemy Ci jak to zrobić.

Wypróbujmy matematyczne receptury!

10:15 - 11:15

Wypróbujmy matematyczne receptury!

Prowadząca: Małorzata Talaga-Duma

Matematyka jest królową nauk. Frazes? Ile razy słyszeliśmy od dzieci, że matematyka na pewno nigdy im się w życiu nie przyda? My wiemy, że świat pełen jest matematyki i jej znajomość jest ciągle przez życie sprawdzana. Co jednak zrobić, żeby pokazać naszym małym uczniom, że faktycznie nauka matematyki jest nie tylko ogromnie przydatna, ale także…przyjemna? Nasze matematyczne receptury na zdrowe pyszności na pewno nam to ułatwią.

Sprawdźmy co piszczy w przyrodzie!

11:30 - 12:30

Sprawdźmy co piszczy w przyrodzie!

Prowadząca: Justyna Karpińska

Świat, który nas otacza pełen jest zagadek, które przeoczamy, do których się przyzwyczailiśmy i dlatego trudno nam czasami zwrócić na nie należytą uwagę. Ale dziecięca ciekawość jest inna: świeża, nieskrępowana, twórcza. Od nauczyciela zależy, czy tę ciekawość wzmocni, czy zdusi. Nawet najciekawszy podręcznik nie zastąpi przecież przeżywania. A eksperymentowanie to wspaniała zabawa. Zapewnimy Wam potężną dawkę doświadczeń, które będziecie mogli przeprowadzić ze swoimi uczniami o każdej porze roku.

12:30 - 13:15

Przerwa obiadowa

13:15 - 14:00

Konkurs dla uczestników. Przesłanie konferencyjne.

Warto zostać z nami do samego końca! Dla wytrwałych uczestników konferencji nasi partnerzy przygotowali cenne nagrody.

14:00 - 18:00

Dla chętnych

Możliwość odwiedzenia Międzynarodowych Targów Poznańskich (Targi Edukacyjne, Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych, Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji, Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnaukowej).