Prelegenci

Hanna Warchałowska

Na co dzień z prawdziwą radością prowadzi przedszkole w podpoznańskiej wsi, od lat uczy w "Zerówce", bo Starszaki to już prawdziwe edukacyjne wyzwanie. Lubi nowe metody, nie pracuje zgodnie z programem, choć treści wypełnia jak należy. Modyfikuje, uzupełnia i rozbudowuje, bo Dzieci nie pozwalają, by do zajęć wkradła się nuda.

Od lat czerpie z metody aktywnego słuchania muzyki klasycznej Batti Strauss, także jako instruktor tej metody prowadzi szkolenia w całej Polsce. W chwilach wolnych pisze scenariusze i bajki dla Dzieci. A prywatnie uwielbia książki detektywistyczne, nic więc dziwnego, że Maja i Lasse od początku stali się jej ulubionymi bohaterami.

Małgorzata Swędrowska

Od 19 lat jest czynnym nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu wykłada przedmiot „Kształtowanie kompetencji językowych dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”. Prowadzi twórcze warsztaty dla dzieci i nauczycieli, współpracując m.in. z PSPiA KLANZA.

Twórca koncepcji czytania wrażeniowego, czyli sposobu na inicjowanie spotkań czytelniczych w grupie przedszkolnej i wczesnoszkolnej, łączących przeżycie tekstu literackiego z ruchem, rytmem, rymem i emocjami. W 2016 nominowana w Polskiej Sekcji Ibby do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Od zawsze kocha dzieci, a spotkania z nimi są dla niej zawsze pretekstem do pogłębionej refleksji nad swoją dorosłą osobą.

Łukasz Wierzbicki

Redaktor, biografista, autor książek dla dzieci, podróżnik. Absolwent III LO w Poznaniu. Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Prowadził autorską audycję muzyczną Wyspa Skarbów w poznańskim Radio Fan. Zajmował się zawodowo produkcją koncertów, spektakli kabaretowych oraz innych wydarzeń kulturalnych.

Podczas spotkań autorskich łączy elementy wykładu, prezentacji multimedialnej, kabaretu i inscenizacji historycznej. Od 2009 roku członek Związku Literatów Polskich. W 2010 roku został współzałożycielem Fundacji im. Kazimierza Nowaka. Jego felietony ukazywały się w miesięczniku Dziecko.

Igor Fijałkowski

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. L. Solskiego we Wrocławiu. W Teatrze Animacji pracuje od 2016 roku. Bardzo lubi wymyślać, sprawdzać, tworzyć, próbować.

Teatr daje mu tę możliwość, ponieważ wciąż poszukuje i zmienia się razem z nim. Jego najważniejsze role to Mr. Punch ("Molier") reż. Neville Tranter, gołąb Zbigniew ("Dziób w Dziób") reż. Ireneusz Maciejewski, Nanji ("Odlot") reż. Janni Younge Zdobył nagrodę aktorską za najlepszą rolę męską (Mr. Punch w "Molierze") na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Spotkania" w Toruniu.

Roma Jakubowska

Roma Jakubowska z wykształcenia nauczyciel wychowania przedszkolnego i instruktor tańca. Od ponad 23 lat prowadzi swoje studio tańca gdzie realizowała zajęcia z młodzieżą, dorosłymi i seniorami a obecnie tańczy tylko z dziećmi przedszkolnymi i klas 1-4 .

Na zajęciach wykorzystuje pomysły wg swojego autorskiego programu ZABAWA W TANIEC DLA NAJMŁODSZYCH. Dzieli się swymi pomysłami z nauczycielami prowadząc warsztaty po Polsce.

Danka Kryger

Od 13 lat pracuję jak nauczyciel w Przedszkolu Specjalnym nr 164 w Poznaniu. Wiele lat pracowała w gabinetach, gdzie prowadziła terapię Integracji Sensorycznej i Bilateralnej dla dzieci.

W kontakcie z dzieckiem chłonie jego kreatywność i chętnie wchodzi w jego wizję spostrzegania rzeczywistości. Zajęcia edukacyjne wzbogaca o ruch, bo wie, jak ważna dla prawidłowego rozwoju jest m.in. świadomość ciała, koordynacja i współpraca obu półkul mózgowych.

Monika Sobkowiak

Nauczycielka wrocławskiego przedszkola, logopeda, nastawiona na ciągłe poszukiwanie kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym, autorka bloga https://panimonia.pl, inspirującego do innowacyjnego działania innych nauczycieli.

Ada Chmielewska

Z wykształcenia psycholog i certyfikowany przez Cambridge lektor języka angielskiego. W zawodzie lektora dla dzieci procowała w Polsce, Chinach i Indonezji. Prowadzi szkołę językową w Warszawie „speak ART – angielski dla przedszkoli”.Zna 101 powodów, dlaczego warto uczyć się języka angielskiego. 😉 Torba nauczyciela nie jest jej obca – potrafi skompletować MUST HAVE w każdej, podbramkowej sytuacji.